Italijos regionai
img
Abano Termė – vienas didžiausių terminių kurortų Europoje. Jis įsikūręs Šiaurės Italijoje, Veneto regione, vaizdingų kalvų papėdėje. Artimiausi tarptautiniai oro uostai – Venecijos (60 km) bei Veronos (105 km).
Abano Termė
img
Rivjera delle Palme - žavūs smėli paplūdimiai, ryškiai mėlyna jūra ir svaiginančios palmės, nuo kurių ir kilo kurorto pavadinimas. Čia klasikinių jūros atostogų gerbėjai ras čia puikiai tiek įrengtus, tiek ir jaukius laukinius paplūdimius, gerus viešbučius ir viską, ko reikia patogiai viešnagei. Viduramžius menantis San Benedeto del Tronto miestelis sužavi nuostabiais vaizdais ir puikiais restoranais. Grotamare miestelis labiau rekomenduojamas aktyvesnio poilsio mėgėjams o Kupra Maritima kurortas didžiuojasi rugsėjo mėnesį vykstančiu muzikos festivaliu.
Adrijos j. pakrantė - Markė - Rivjera dele Palme
img
Apie 25 km nuo Markės regiono, Ankonos, yra įsikūręs Senigalijos kurortas. Simpatišką senosios Romos stiliaus uostamiestį puošia karinė Roka – Rovereska tvirtovė, pastatyta XV a. Senigalijos kurorto smulkaus smėlio paplūdimys, pripažįstamas kaip vienas geriausių Adrijos jūros pakrantėje. Gera kurorto turizmo infrastruktūra bei puikūs SPA centrai kasmet pritraukia daug poilsiautojų. Senigalija tai puikus pasirinkimas ieškantiems ramaus bei šeimyninio poilsio. Liepos mėnesį kurorte vyksta rokenrolo festivalis.
Adrijos j. pakrantė - Markė - Senigalija
img
Adrijos j. pakrantė - Apulija
img
Katolikas – puikus kurortas įsikūręs Emilijos Romanijos ir Markės pasienyje. Poilsiautojus vilioja geri, švarūs paplūdimiai, kokybiški viešbučiai, puikios žaliuojančios promenados, „Le Navi“ teminis parkas, sporto aikštelės ir golfo laukai. Katolikas laikomas vienu gražiausių Adrijos jūros pakrantės kurortų Italijoje. Kurortas įsikūręs patogioje vietoje iš kur galima nuvykti į Boloniją ir Raveną, Perudžą ir San Mariną. Netoliese esantys pramogų parkai, erdvūs paplūdimiai ir švari jūra į kurortą vilioja šeimas su mažais vaikais. Kurorte sudarytos puikios sąlygos dviračių sporto mėgėjams, netoliese yra išparduotuvės.
Adrijos j. pakrantė - Katolikas
img
Fermana – Mačerata – nedidelis kurortas Markės regione, Adrijos jūros pakrantėje. Puiki infrastruktūra, geri paplūdimiai, daug šeimoms skirtų viešbučių ir restoranų. Įdomiausi istoriniai kurorto miestai yra Fermo, Mačerata ir Čingolis, įsikūrę netoli pakrantės. Čingolyje rasite apžvalginę aikštelę pavadintą „Markės balkonu“, iš kur atsiveria nuostabus į visą provinciją. Liepos mėnesį rengiamas operos festivalis, o rugpjūčio 31 d. - Mačeratos provincijos globėjo Šv. Juliano diena.
Adrijos j. pakrantė - Markė - Fermanos - Mačeratos Rivjera
img
Markė – nuostabus Italijos kurortas Adrijos jūros pakrantėje, įsikūręs netoli Ankonos ir Numano miestų. Atostogaudami čia rasite 21 km ilgio įspūdingus smulkaus balto žvyro paplūdimius, kurie išsiskiria skaidriu smaragdiniu vandeniu bei itin gerais viešbučiais. Atostogos Konero Rivjeroje patiks mylintiems gamtą bei ieškantiems ramybės. Atostogų metu galėsite aplankyti pakrantėje įsikūrusį Konero nacionalinį parką, Napoleono laikų karinį fortą ir Šv. Marijos bažnyčią.
Adrijos j. pakrantė - Markė - Konero Rivjera
img
Pezaro – tai vienas gražiausių Markės regionų. Regionas išsiskiria savo 8 km ilgio paplūdimiais: čia rasite tiek puikiai įrengtus valstybinius, tiek ir laukinius atskirtus pakrantės uolomis paplūdimius, kuriuose jaučiamas lengvas brizas padės ištverti vasaros karščius. Kurorte trūksta naktinių klubų, todėl Pezaro Rivjerą renkasi keliautojai ieškantys ramaus poilsio. Ekskursijų mėgėjai įvertins galimybę aplankyti, Urbino – Rafaelio Santi gimtinę. Mėgstantys koncertus ir teatrą galės aplankyti Pezaro kurorte vykstančius: Rosinio operos festivalį, Naujojo kino festivalį, Nacionalinį dramos festivalį.
Adrijos j. pakrantė - Markė - Pezaro Rivjera
img
Vienas prašmatniausių, aukščiausios klasės, Italijos Adrijos pakrantės kurortų – Milanas-Maritima. Jis buvo įkurtas dar XX a. pradžioje, tad čia dominuoja moderno stilius, italų dar vadinamas “liberty”. Kurortui išpopuliarėti padėjo jodu prisodrintas ir gydomosiomis savybėmis pasižymintis oras, išlakios pušų giraitės, suteikiančios malonų pavėsį ir unikalus terminis kompleksas “Terme di Cervia”, kuriame procedūroms naudojamas vietinis mineralinis vanduo, purvas ir druska. Milano-Maritima kurorte nebus kada nuobodžiauti – be aukščiausio lygio sveikatinimo procedūrų laiką galima leisti aktyviai sportuojant. Kurorte įrengti teniso kortai, veikia jodinėjimo maniežas, golfo klubas. Pasivaikščiojimams arba pasivažinėjimams dviračiais vietiniai Jums rekomenduos “Pineta di Cervia” - be galo gražų seną pušų parką.
Adrijos j. pakrantė - Milanas-Maritima
img
Itališkoji Adrijos pakrantė – tai tikras pramogų pasaulis, nusėtas diskotekomis, parduotuvėmis, restoranais ir, žinoma, nuostabiais paplūdimiais, pritaikytais visos šeimos poilsiui. Riminio ir Ričionės kurortai šioje pakrantėje patys populiariausi. Riminis dar vadinamas visos Europos atostogų sostine. Čia puikūs paplūdimiai ir net 2 000 viešbučių bei 12 000 apartamentų bei vilų, pasirengusių priimti nemažą būrį poilsiautojų. Netrūksta Riminyje ir barų, restoranų, klubų, sporto kompleksų ir parduotuvių. Prestižiškiausias Riminio rajonas – Marinа Centro – tikras linksmybių ir nerūpestingų atostogų centras. Ričionė – kaimyninis Riminio miestukas. Čia taip pat daug pramogų visai šeimai – teminiai parkai, diskotekos, terminės gydyklos. Pagrindinėje miestelio gatvėje Viale Ceccarini verda aktyviausias kurortinis gyvenimas, čia sukoncentruota daugiausia parduotuvių, barų, kavinių. Ričionė nemiega iki paryčių, nes vakarais gyvenimas persikelia į naktinius klubus ir diskotekas. Populiariausios pasilinksminimo vietos: naktinis klubas “Pepe Nero”, disko baras “Hakuna Matata”, diskotekos “Prince”, “Pascia”, “Piter Pan”.
Adrijos j. pakrantė - Riminis
img
Ričionė – kaimyninis Riminio miestukas. Čia taip pat daug pramogų visai šeimai – teminiai parkai, diskotekos, terminės gydyklos. Pagrindinėje miestelio gatvėje Viale Ceccarini verda aktyviausias kurortinis gyvenimas, čia sukoncentruota daugiausia parduotuvių, barų, kavinių. Ričionė nemiega iki paryčių, nes vakarais gyvenimas persikelia į naktinius klubus ir diskotekas. Populiariausios pasilinksminimo vietos: naktinis klubas “Pepe Nero”, disko baras “Hakuna Matata”, diskotekos “Prince”, “Pascia”, “Piter Pan”.
Adrijos j. pakrantė - Ričionė
img
Kalnų slidinėjimo kurortas įsikūręs šiaurės rytinėje Italijos dalyje, Trentino regione. Vaizdingos Dolomitinės Аlpės keliautojus pakeri savo grožiu. Puikiai išvystyta kurorto infrastruktūra tinka visos šeimos poilsiui bet kuriuo metų laiku. Vasarą viename iš Alpe Kimbra ežerų galima paplaukioti jachtomis ar buriuoti, pasimėgauti poilsiu paplūdimiuose, pasivaikščioti pėsčiųjų maršrutais bei pasivažinėti dviračiais. Na o žiemos metu galima pasimėgauti kalnų slidinėjimu ar kitomis smagiomis žiemos pramogomis. Kurorte veikia 6 krėsliniai ir 9 bugeliniai keltuvai, 30 km įvairaus lygio slidinėjimo trasų. Daugiausia, tai mėlynos trasos, kurių čia 19 km, 4 raudonos ir 1 juoda. Snieglentininkų laukia sniego parkas, yra lygumų slidžių trasos, čiuožyklos, rogučių trasa.
Alpe Kimbra
img
Alta Valtelina slidinėjimo regionas plyti palei sieną su Šveicarija. Platų slėnį supa kalnų keteros, o jų šlaitai sumaniai išnaudoti slidinėjimo trasoms. Čia visada saulėta ir niekada netrūksta natūralaus sniego. Alta Valtelina slidinėjimo regionas patenka į “Alta Valtellina Lift Pass” zoną. Su vienu ski-pasu galėsite slidinėti Livinjo, Šv. Katerinos, Boromijo ir Šv. Kolombano šlaitais. Bormijus, vienas iš Alta Valtelina regiono kurortų, yra vienas prestižiškiausių slidinėjimo kurortų Italijoje. Pasaulinę šlovę jis pelnė 1985 m. surengęs pasaulio slidinėjimo čempionatą. Po jo slidinėjimo infrastruktūra vystėsi didžiuliu tempu ir miestas virto tikra slidininkų meka. Bormijuje Jums paruošta 50 km trasų, iš jų 35 % mėlynų, 45 % raudonų ir 20 % juodų. Trasas aptarnauja 17 keltuvų. Bormijus sudarytas iš trijų slidinėjimo zonų: “Bormio 2000” - vyksta slalomo ir greitojo nusileidimo čempionatai, “Le Motte – Oga – Valdidentro” – sutraukia daugiausia pradedančiųjų slidininkų, o “Santa Caterina – Valfurva” garsėja be galo gražiais peizažais ir sudėtingais nusileidimais. Viena ilgiausių kurorto trasų – 6 km ilgio “Bimbi al Sole”, taip pat įdomi ir ilga 4 km “Stelvio” trasa. Patyrusiems rekomenduojame “Chima Bianca” kalną. Atviros čiuožyklos, ledo rūmai, didžiulis sporto klubas su baseinu leis paįvairinti aktyvų laisvalaikį. Boromijus – ne tik slidinėjimo, bet ir terminis kurortas (didžiausias Šiaurės Italijoje), savo gydomaisiais šaltiniais garsėjęs jau senosios Romos laikais.   Bergamas Verona Milanas Atstumai iki artimiausių oro uostų 160 km 270 km 200 km Alta - Valtelina - Bormijus
Alta - Valtelina - Bormijus
img
Alta Valtelina slidinėjimo regionas plyti palei sieną su Šveicarija. Platų slėnį supa kalnų keteros, o jų šlaitai sumaniai išnaudoti slidinėjimo trasoms. Čia visada saulėta ir niekada netrūksta natūralaus sniego. Alta Valtelina slidinėjimo regionas patenka į “Alta Valtellina Lift Pass” zoną. Su vienu ski-pasu galėsite slidinėti Livinjo, Šv. Katerinos, Boromijo ir Šv. Kolombano šlaitais. Livinjas, vienas iš Alta Valtelina regiono kurortų, įsikūręs maždaug 1800 m aukštyje virš jūros lygio. Patys italai Livinją vadina mažu, bet pasakišku miesteliu iš medžio ir akmens. Į šį kurortą slidininkus vilioja ne tik geros sąlygos slidinėjimui, bet ir kainos – Livinjas vienas pigiausių Alpių kurortų. Slidinėjimo trasos prasideda maždaug 2800 m aukštyje, įrengtos jos Carosello ir Motollino šlaituose. Bendras slidinėjimo trasų ilgis apie 110 km, jas aptarnauja 30 keltuvų. Laisvalaikį Livinjo miestelyje dauguma mėgsta leisti vietos baruose arba neapmokestintų prekių parduotuvėse. Jų šiame kurorte apie 200.   Bergamas Verona Milanas Atstumai iki artimiausio oro uostų 204 km 305 km 235 km Alta - Valtelina - Livinjas
Alta - Valtelina - Livinjas
img
Pietinė Sorento pusiasalio dalis visus be išimties pakeri nepakartojamu pakrantės grožiu. Kurortiniai miestukai išsibarstę palei visą uolėt pakrantę: Amalfis su auksine paplūdimių juosta, Ravelas – miestas-sodas įsitaisęs ant kalno, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužianti panorama, Majori ir Minori – mažulyčiai miestukai su pačiais geriausiais pakrantėje paplūdimiais, Pozitanas – su kalno šlaite nutūpusiais spalvingais namukais, Prajano ir Četara – žvejų kaimeliai su šiuolaikiškais viešbučiais. Spalvingi namukai, siauros gatvelės, tiltai, laiptai ir uolos skęsta augalijos jūroje. Čia veši vynuogės, alyvmedžiai, citrinmedžiai, apelsinmedžiai, kaktusai... O kur dar žydra lyg smaragdas Tirėnų jūra – čia tikrai rojus žemėje! Аmalfio pakrantės fotogalerija
Amalfio pakrantė
img
Baja Domicija – nedidelis ir jaukus itališkas kurortas, įsikūręs šiauriau Neapolio. Smėlio paplūdimys, pušynas ir patogūs viešbučiai vilioja ramaus poilsio mėgėjus bei poilsiautojus su šeimomis. Sezonas kurorte prasideda nuo birželio vidurio ir tęsiasi iki rugsėjo pabaigos. Sezono įkarštis, kai į kurortą suplūsta daugiausia poilsiautojų – liepos ir rugpjūčio mėnesiai. Kurorte veikia daugybė barų, restoranų ir kavinių. Triukšmingesnes pramogas galima rasti Neapolyje.
Baja Domicija
img
Dolomiti di Brenta – tai vakarinėje Dolomitinių Alpių dalyje esantis kalnų masyvo regionas. Jame įsikūrę Madona di Kampiljo, Pinzolo, Val di Sole Passo Tonale, Monte Bondone kurortai. Regiono sostine tituluojamas prestižinis, madingas Madona di Kampiljo kurortas, įkurtas Val Rendena slėnyje. Tame pačiame slėnyje yra ir demokratiškesnis bei “prieinamesnis” Pinzolo kurortas. Šio slėnio trasos paruoštos visų lygių slidininkams. Trasų įvairovė – venas iš šio regiono privalumų. 1998 metais čia vyko snieglenčių pasaulio čempionatas, tad specialių trasų snieglentininkams netrūksta ir šiandien. Su vienu “ Ski-pass Superskirama” galima slidinėti visose regiono slidinėjimo zonose.   Bergamas Venecija Verona Insbrukas Atstumai iki artimiausių oro uostų 270 km 300 km 190 km 130 km Dolomiti di Brenta
Dolomiti di Brenta
img
Kronplacas (vok. Kronplatz, ital. Plan de Corones) – jaunas, tačiau labai sparčiai besivystantis kurortinis regionas. 32 itin modernūs keltuvai čia aptarnauja 114 km trasų. Regione taip pat yra 110 km trasų lygumų slidėms, 4 vaikų darželiai patiems mažiausiems slidininkams, 3 km naktinių trasų. Regiono kurortai – tai nedidukės gyvenvietės Kronplaco kalno ( 2275 m) papėdėje. Didžiausias miestas – Bruniko – ketvirtas pagal dydį Pietų Tirolyje. Jame gyvena apie 15 000 gyventojų. Bruniko senamiestyje yra kelios įspūdingos viduramžiškos gatvelės, kuriose spiečiasi jaukūs restoranėliai ir kavinukės. Riskone – nedidukė gyvenvietė, kurioje taip pat yra keltuvas į Kronplaco slidinėjimo zoną. Čia taip pat rasite dvi čiuožyklas po atviru dangumi, rogučių trasą ir naują didžiulį vandens pramogų parką “Cron4”. Kronplaco regionui dar priklauso Pikulino ir San Vidžilijo di Marebe gyvenvietės. Snieglentininkams Kronplaco kalne įrengtas modernus “Plan de Corones” sniego parkas. Įsigijus “Dolomiti-Super-Ski” pasą, Kronplaco svečiams atsiveria net 12 kurortinių zonų trasos, sudarančios “Dolomiti-Super-Ski” regioną. 20 km nuo Kronplaco prasideda Alta Badios slėnis, iš kurio galima patekti į “Sella Ronda” regioną.   Bergamas Venecija Verona Insbrukas Atstumai iki artimiausių oro uostų 307 km 218 km 225 km 104 km
Dolomitinės Alpės - Kronplacas
img
Pasakiško grožio Val Gardenos slėnis plyti Pietų Tirolyje. Tai žemės, kažkada priklausiusios Austrijai, tad nenustebkite, kad šalia italų kalbos, čia oficialiai vartojama ir vokiečių, o restoranų meniu dažniau siūlys dešreles su troškintais kopūstais, o ne makaronus ir daugiaryžius. Ekspertai ir slidininkai mėgėjai Val Gardenos slėnį įvardija kaip vieną geriausių vietų “Sela Rondos” regione. Visus sužavi ilgos, įvairaus sudėtingumo, puikiai paruoštos trasos bei itin kokybiškas servisas. Prie Val Gardenos regiono populiarumo nemaža dalimi prisideda ir itin draugiški bei nuoširdūs vietiniai gyventojai. Smagu tai, kad daugelis trasų nusileidžia iki pat kurortinių miestukų, o daugelis viešbučių sukoncentruoti netoliese pagrindinių keltuvų. Val Gardenos kurortinę zoną sudaro trys miestukai: Ortizėjus (it. Ortisei – vok. St. Ulrich), Šv. Kristina (Santa Cristina – vok. St. Christina) ir Selva (it. Selva - vok. Wolkenstein). Miestelių pavadinimai rašomi tiek itališkai, tiek vokiškai, nes šiame regione oficialiai naudojamos abi kalbos. Slidinėjimo regiono nuotraukos   Bergamas Venecija Verona Insbrukas Atstumai iki artimiausių oro uostų 270 km 205 km 190 km 130 km
Dolomitinės Alpės - Val Gardena
img
Val di Fasos regionas laikomas vienu geriausių pagal aptarnavimo kokybę ir techninį serviso lygį. Šis regionas – tai viena iš keturių slidinėjimo zonų, įeinančių į “Sela Ronda” regioną. Keltuvai į šį regioną įrengti Kampitelo ir Kanazėjaus kurortuose. Na, o įsigijus “Dolomiti-Super-Ski” pasą atsiveria net 12 kurortų trasos ir “Dolomiti Superski” regionas. Val di Fasos regiono kurortai: Kampitelas, Kanazėjus, Alba, Poca, Vigo di Fasa, Moena. Šiltuoju metų laiku ramybe dvelkiantys Tirolietiški miesteliai žiemą tampa šurmuliuojančiais kurortais. Mūsų nuomone, šių kurortų trasos labiausiai tinka pradedantiesiems bei vidutinio pasirengimo slidininkams, tačiau įdomių trasų atras ir pažengusieji. Kainų lygis kurortuose vidutinis, o slidinėjimo galimybės beribės.   Trevizas Venecija Verona Insbrukas Atstumas iki artimiausių oro uostų 155 km 185 km 200 km 140 km Dolomitinės Alpės - Val di Fasa
Dolomitinės Alpės - Val di Fasa
img
Tai miestas Toskanos regiono širdyje (Toskanos sostinė) – Renesanso lopšys, kuriame gyveno ir kūrė garsiausi Atgimimo laikmečio genijai: Mikelandželas, Leonardas da Vinčis, Rafaelis, Dantė. Florencija laikoma vienu gražiausių Italijos miestų. Tas grožis toks pribloškiantis, kad jo garbei žmogaus psichikos sutrikimas, išvydus be galo įspūdingus ir gražius meno kūrinius ar tiesiog vaizdus, pavadintas “Florencijos sindromu ” arba “Stendalio sindromu”. Stendalis pirmasis aprašė tiesiogine žodžio prasme “kvapą gniaužiančią”, “iš kojų verčiančią” Florencijos grožio galią. Ir ji niekur nedingo iki šiol, šis miestas ir šiandien vienas lankomiausių pasaulyje.
img
Gardos ežeras
img
Iskija – pati didžiausia Neapolio įlankos sala (33 km kranto linijos), tik 27 km nutolusi nuo pačio Neapolio miesto. Ši sala garsėja gydomaisiais mineraliniais šaltiniais ir unikaliu peizažu. Šioje saloje, dar vadinamoje “Žaliaja”, maudynių sezonas prasideda balandžio mėnesį ir tęsiasi iki pat lapkričio. Ilgas maudynių sezonas, vešli augmenija, mažos įlankėlės su smėlio paplūdimiais, labai švari jūra ir švelnus klimatas vilioja į šią salą ir atostogautojus. O norint pasimėgauti sveikatinimosi procedūromis nebūtina “laukti sezono” – terminių vandenų centrai čia veikia ištisus metus. Šiandien saloje priskaičiuojama 70 karštųjų vulkaninės kilmės versmių, ir dauguma iš jų trykšta viešbučių teritorijose. Iskijos regiono nuotraukos
img
Jonijos pakrantė puikiai tiks tiems, kurie mėgsta per atostogas derinti pažinimą, įdomias ekskursijas ir paplūdimio poilsį. Čia išlikę daug senovės tvirtovių, todėl vieta vadinama „pilių kraštu“. Didelė pakrantės dalis yra laukinė – nuostabaus grožio paplūdimiai ir įlankos, bet taip pat yra zonų, kuriose nuomojami gultai. Tai puiki vieta ramiam poilsiui toli nuo miesto šurmulio.
Kalabrija (Jonijos j. pakrantė)
img
Užburiantys Italijos pietūs su subtropiniu klimatu, svetingais vietiniais, alyvmedžių giraitėmis ir vynuogynais, Apeninų kalnais ir nuostabiu Aspromontės nacionaliniu parku – gurmaniškas atostogų paketas net patiems išrankiausiems. Skoniais stebinanti virtuvė, Tirėnų ir Jonijos jūrų skalaujami paplūdimiai ir kerintys peizažai kraštui suteikia autentišką kalabrišką charakterį. Būtent natūralus, laukinis, dar mažai atrastas ir beveik nepaliestas Kalabrijos gamtos grožis vilioja keliautojus, išsiilgusius išskirtinių patirčių. Paplūdimiai Kalabrijos pažiba – regiono krantus skalaujančios Tirėnų ir Jonijos jūros. Tirėnų jūra skalauja vakarinę regiono dalį ir paplūdimius, paskutiniu metu vis skinančius laurus įvairiuose gražiausių paplūdimių rinkimuose. Tačiau Kalabrijos pietūs nenusileidžia ir pažeria dar įspūdingesnių smėlio oazių. Tropėja, Grotičelė, Marina di Zambronė bei kiti Vatikano kyšulio paplūdimiai užburia taip, kad nesinori nieko daugiau, tik gaudyti saulės spindulius ir grožėtis dramatiškais peizažais. Rytuose – Jonijos jūros valdos ir ne mažiau jaukūs ir unikalūs kurortai su balto smėlio paplūdimiais: Ročela Jonika, Soveratas, Kaminija, Ardore Marina. Panašu, kad Kalabrija sutverta gražiausių paplūdimių kolekcionieriams. Tropėja – gražiausių paplūdimių uostas. Ieškantiems pietietiško šurmulio bei norintiems pajusti tikrą Kalabrijos gyvastį, tiesiog privaloma keliauti į Tropėją – vieną lankomiausių regiono miestų. Tropėja iškilusi ant 60 metrų aukščio skardžio virš žydrų Tirėnų jūros bangų ir paplūdimių, kurie laikomi vienais geriausių Europoje. Patį miestą galima apžiūrėti per valandą, o štai pasimėgauti visais jo paplūdimiais nepakaks ir visos savaitės. Paklaidžioję po labirintą primenantį Tropėjos senamiestį, užkilkite iki vienuolyno Santa Maria dell‘Isola, įkurto VII a., vaizdas, atsiversiantis prieš akis, užburs ilgam.
Kalabrija (Tirėnų j. pakrantė)
img
Ligūrijos regiono peizažai, turbūt, vieni gražiausių visoje Italijoje, о pakrantės jokiu būdu nepavadinsi nuobodžia – madingus kurortus čia keičia maži “atvirukiniai” miestukai, dramatiškas uolas, ramios jaukios įlankėlės, o viskas skendi apelsinmedžių, alyvmedžių, magnolijų ir oleandrų žieduose. Neveltui Ligūriją dievina Holivudo žvaigždės, top modeliai, karališkųjų šeimų atstovai ir garsūs politikai. Ponentės Rivjera įsikūrusi vakarinėje Ligūrijos dalyje, garsiausi Rivjeros kurortai – Alasijus, San Remas, Bordigera. Būtent čia XIX a. ilsėtis suvažiuodavo visa Europos aristokratija. Šarmo šiems kurortams suteikia Monte Karlo bei Nicos kaimynystė. Ligūrijos regiono nuotraukos. Ponentės Rivjera‌
Ligūrija - Ponentės Rivjera
img
Milanas – svarbiausias pramoninis, finansinis, prekybinis ir kultūrinis centras, turtingiausias Italijos miestas, nevengiantis to pademonstruoti. Jis energingas, modernus ir madingas, o kaipgi, čia gi sukoncentruota visa Italijos mados pramonė, čia vyksta garsiosios mados savaitės. Galima tik stebėtis, kaip harmoningai čia dera veržli ateitis ir įspūdingas istorinis paveldas. Via Montenapoleone įkūnija madingąją, vietoje nenustįgstančią dabartį, o Milano Katedra turtingą praeities didybę.
img
Roma – tai šalies centras, atskaitos taškas, dalijantis Italiją į šiaurės ir pietų. Šio miesto svarbą pasaulio istorijai sunku nusakyti keliais žodžiais – didis jis buvo dar amžiais prieš Kristų, įspūdingas jis ir dabar. O buvusią didybę geriausiai atspindi dar likę architektūriniai paminklai, pavyzdžiui, Koliziejus. Šiandien Romos gatvėmis zuja daugybė turistų - jie neaplenkia svarbiausių miesto vietų – Vatikano, Venecijos laiptų, Trevi fontano. Panteono... – ir be abejo žavisi nepakatojama miesto atmosfera.
img
Sardinija - Arbatax
img
Įspūdinga gamta ir nuostabūs paplūdimiai, įdomi sardiniečių kultūra, puikūs viešbučiai siūlantys aukšto lygio aptarnavimą – visai tai galima rasti Sardinijos saloje, vadinamoje rojaus kampeliu. Salos pietuose įsikūrę daugybė kurortų – nuo prabangių ir išskirtinių iki sportinių ir demokratiškų, o pats didžiausias salos miestas – Kaljaris. Santa Margarita di Pula garsėja balto smėlio paplūdimiais ir vešliais pušynais. Forte Village – prestižinis Sardinijos kurortas. Netoliese įsikūręs žymusis golfo klubas „Is Molas“. Domus de Maria kurortas skirtas mėgstantiems gamtą. Dažni šio kurorto svečiai rožiniai flamingai ir delfinai. Vilasimius garsėja ilgais smėlio paplūdimiais ir vaizdingomis uolomis. Kurorto pakrantės zona tokia turtinga, kad paskelbta jūros draustiniu. Nardytojus čia vilioja skaidrus įlankų vanduo bei ekskursijos prie nuskendusių laivų. Kosta Rei kurortas tinka tiems, kas mėgsta ramybę, poilsį atokiau nuo šurmulio, nepaliestos gamtos apsuptyje. Šiame kurorte nėra diskotekų ar kitų triukšmingų pasilinksminimo vietų, tik 8 km besitęsiantis paplūdimys. Arborea vilioja poilsiautojus puikiomis vietomis skirtomis buriavimui, prabangiais paplūdimiais bei viešbučių kompleksais žirgų sporto mylėtojams. Kaljario fotogalerija
Sardinija - Kaljaris
img
Šiaurinė Sardinijos pakrantė – baltutėlio smėlio paplūdimiai, švari jūra ir vaizdingi kalnai pasipuošę žaliais miškų masyvais. Pats žymiausias ir brangiausias Europos kurortas įsikūręs šiaurės rytinėje salos dalyje. Kosta Esmeralda pavadinimas reiškia „Smaragdinė pakrantė“. Ją sudaro eilė kurortinių miestų, siūlančių viską, kad patenkinti net pačius išrankiausius poilsiautojų įgeidžius. Prabangūs viešbučiai ir restoranai, madingi naktiniai klubai ir šiuolaikiškos diskotekos, puikūs SPA centrai, jachtų sustojimo vietos, sraigtasparnių aikštelės, golfo laukai – visa tai siūlo Porto Rotondo ir Porto Červo kurorto centrai. Sardinietišką šių miestų landšaftą kūrė žymiausi architektai bei dizaineriai. Poilsis Kosta Esmeraldoje – tai poilsis visiškoje ramybėje ir harmonijoje su gamta. Tačiau norintys aktyvesnių atostogų kurorte ras įdomios veiklos: nardymą, giliavandenę žvejybą, jodinėjimą, banglenčių sportą.
Sardinija Olbija - Porto Červas
img
Kurortas įsikūręs rytinėje Sardinijos salos pakrantėje, į pietus nuo Olbijos oro uosto. Čia atsiveria puikūs peizažai – vaizdingi žvejų kaimeliai, balto smėlio paplūdimiai, uolos su paslaptingomis olomis, jaukios įlankėlės. Ši salos dalis išsiskiria nepaprastu žavesiu. Tačiau poilsiautojus vilioja ne tik gamtos grožis, bet konkurencingos viešbučių kainos. San Teodoras – pats didžiausias regiono kurortas įsikūręs 30 min. kelio iki Olbijos oro uosto. Į pietus nuo San Teodoro yra kurortai garsėjantys klubinio tipo viešbučiais: Budonis, Agrustos, Orosėjus.
Sardinija Olbija - San Teodoras, Orosėjus
img
Sicilia Trapani
img
Katanijos regionui rytinėje salos dalyje priklauso šie kurortai: Džardini-Naksos, Taormina ir Letojani. Taormina – vienas gražiausių ir populiariausių Sicilijos kurortų. Senovinis miestukas su jaukiu senamiesčiu kalno viršuje (į jį kylama funikulieriumi) šiandien virto madingu kurortu. Kadangi miestas įsikūręs ant kalno, čia paplūdimių nėra, prie jūros tenka leistis į Taorminą Mare su nedideliu smėlio paplūdimiu arba į Madzaro bei Sireno įlankėles. Visai šalia – Letojani kurortas su palei siaurą paplūdimį einančia promenada. Į kitą pusę nuo Taorminos Mare – įsikūręs kitas jaukus miestukas – Džardini-Naksos. Šio kurorto paplūdimiai tituluojami gražiausiais visoje saloje – balto smėliuko juostas supa vešlūs apelsinmedžiai ir skaidri jūra. Sicilijos žemėlapis
Sicilija Katanija
img
Mesinos regionui salos šiaurės-rytinėje dalyje priklauso šie kurortai: Tore Faro (12 km nuo Mesinos miesto) ir Funaris, įsikūręs Pati įlankoje, su nuostabiu vaizdu į jachtų uostą. Mesinos regionui taip pat priklauso Milaco uostas, iš kurio galima nuplaukti į Eolos salas: pačią didžiausią Lipario salą, Salinos, Panarėjos ar Strombolio salą, su dar veikiančiu ugnikalniu, tolimiausias bei seniausias Alikudi bei Filikudi salas. Mesinos pakrantės pasididžiavimas – “Villatore” termos, naudojančios požeminį Fonte di Venereс karštosios versmės vandenį (+34 С), padedantį gydyti reumatą, gastritą, psoriazę.
Sicilija Mesina
img
Sveiki atvykę į Sicilijos salą, o tiksliau, į jos šiaurės-vakarų pakrantę. Palermo regionui priklauso nedideli kurortiniai miesteliai: Santa Flavija (į vakarus nuo Palermo) ir Terazini (taip pat į vakarus nuo Palermo). Tirėnų jūros pakrantėje įsikūrę kurortai garsėja viešbučių kompleksais su didžiulėmis teritorijomis. Didžiausias kurortų privalumas – jie visai šalia temperamentingosios salos sostinės – Palermo. Tad labai patogu neskubant susipažinti su visomis sostinės grožybėmis bei įžymybėmis. Palermo senamiestis – antras pagal plotą Italijoje, jį lenkia tik Genuja! Sicilijos žemėlpis
Sicilija Palermas
img
Sirakūzų miestas, kaip ir to paties pavadinimo provincija, plyti salos pietrytinėje pakrantėje, skalaujamoje Jonijos jūros. "Didingiausias graikų miestas, gražiausias iš visų" – taip apie Sirakūzų miestą kalbėjo Ciceronas. Šis miestas - tai Archimedo gimtinė, o šiandien UNESCO saugomas architektūrinis paminklas. Iki šių dienų čia išliko nemažai antikinių paminklų, garsiausi – senovės graikų teatras, miestą supusių sienų liekanos, Olimpo Dzeuso šventyklos griuvėsiai, Apolono, Demetros ir Persefonės šventykla, panteonas. Sirakūzuose ryškų pėdsaką paliko ir Bizantijos, Viduramžių epochos: San Džovanio bazilika, Dievo motinos ašarų bažnyčia, Šv. Petro, Šv. Pranciškaus bažnyčios, Katedra, Aretuso fontanas, Montalto rūmai... Sirakūzų regionui be Sirakūzų miesto dar priklauso kurortiniai Brukolio ir Augusto miesteliai. Vasaros čia sausos ir karštos, vanduo jūroje įšyla greitai, tad maudynių sezonas prasideda ankstyvą gegužę. Sirakūzų regiono nuotraukos ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Sicilija Sirakūzai
img
Vienas gražiausių Sicilijos pakrantės miestukų – Čefalu – įsikūręs vos už valandos kelio į rytus nuo Palermo. Jau V a. pr. Kr. čia buvo įsikūrusi graikų kolonija Kefalu. Graikiškai “kefalu” reiškia galvą, tad manoma, kad tokį pavadinimą gyvenvietė, o vėliau ir miestas, gavo dėl galvos formos uolos, kabančios tiesiai virš miesto. Čefalu šiandien – vienas prabangiausių turistinių traukos centrų Sicilijos saloje. Katedros aikštėje bei centrinėje Korso Rodžero gtvėje nuolat šurmuliuoja spalvinga minia. Puikūs Čefalu smėlio paplūdimiai, iš jų atsiveria vaizdas į senamiesčio panoramą. Čefalu regiono nuotraukos ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Sicilija Čefalu
img
Sakoma, kad tai vienas romantiškiausių kurortų pasaulyje. Nepabuvojus – nepasiginčysi. Tad kviečiame į Sorentą mėgautis skaidria jūra ir nuostabiu oru, nepakartojamais vaizdai į Neapolio įlanką ir Vezuvijaus ugnikalnį. Sorente karaliauja ramybė, niekur neskubantys žmonės, atsidavę gyvenimo džiaugsmo šventei. Patinginiavę paplūdimiuose leiskitės į kelionę – iš Sorento paprasta pasiekti Iskijos ir Kaprio salas, Neapolį, gražuolę Amalfio pakrantę. 50 km atstumą nuo Sorento iki Neapolio smagu įveikti ir vietiniu traukiniu “Circum Vesuviana”. Sorento pusiasalio kurortai (nuo Neapolio iki Punta Kampanelos įškyšulio): Viko Ekuensė, Meta di Sorento, Piano di Sorento, San Angelas, Sorentas (centras), Marina di Puolo, Masa Lubrensė. Sorento paplūdimiai žvirgždo, paplūdimio skėčiai bei gultai dažniausiai stovi ant medinių arba akmeninių platformų. Sorento regiono nuotraukos‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
img
Valle d`aosta - Cervinia
img
Venecijos miestas oficialiai įkurtas 421 metais, kovo 25 d. Sausa statistika byloja, kad čia yra apie 117 salų, 170 kanalų, 400 tiltų, 200 bažnyčių, ir 3000 gatvelių. Už įspūdingų skaičių slepiasi unikalus, be galo gražus ir charizmatiškas miestas. Vien tai, kad čia nezuja automobiliai, o karaliauja pėstieji bei laiveliai, daro šį miestą išskirtiniu. Pablukusi, senstelėjusi, bet nepraradusi elegancijos ir puošnumo Venecija nepailsdama priiminėja turistus. Kviečia ir Jus... paplaukioti gondola, pereiti nesuskaičiuojamus tiltus, pasisukinėti ir įsiamžinti Napoleono „elegantiškiausia Europos svetaine“ pramintoje Šv. Morkaus aikštėje, paklaidžioti spalvingoje Burano salelėje...
img
Albarelos sala įsikūrusi nacionalinio draustinio teritorijoje, Po upės deltoje, jau nuo senų laikų garėja kaip puiki vieta poilsiui. Saloje siūlomas poilsis šiuolaikiniuose viešbučiuose bei apartamentuose, pramogauti galima mėgaujantis vandens sportu, žaidžiant golfą, tenisą ar futbolą. Sala keri savo nuostabia Viduržemio jūros gamta bei vaizdingais peizažais. Sala tinka įvairių tipų poilsiautojams. Smėlio paplūdimiai, išvystyta infrastruktūra. Netoli iki Venecijos, Padujos ir Veronos. Kurorte kiekvienas čia ras poilsį pagal savo poreikius: ramų ir paplūdimio, ekskursijas bei aktyvų poilsį.
Venetas - Isola di Albarela
img
Tik 30 km nuo Venecijos įsikūręs populiarus Lido di Jesolo kurortas. Nedideli, jaukūs viešbutukai įsikūrę palei pat jūros pakrantę, jie apsupti parduotuvėlių, restoranų, kavinukių. Pirmos linijos viešbučiai čia stovi praktiškai paplūdimiuose, o antros linijos viešbučius nuo jų skiria tik siauras kelias. Pagrindinė automagistralė miestelio nekerta, o praeina jo pakraščiu. Lido di Jesolo garsėja aukštu aptarnavimo lygiu, unikalia Veneto krašto virtuve ir gausybe pramogų.
Venetas - Lido di Jesolo
img
Kiek netikėta, kad šį žavų, Romos imperijos laikų palikimo inkliuzų pilną miestą labiausiai išgarsino anglas. Be abejo kalba sukasi apie Viljamą Šekspyrą ir jo “Romeo ir Džiuljetą”. Istorija tokia jaudinanti ir nepraradusi aktualumo, kad visi atvykę į Veroną visų pirma skuba prie Džiuljetos namo (Casa di Giulietta, 23 Via Cappello) palikti meilės laiškelio sienoje, o vėliau traukia prie Romeo Montekio namo, esančio netoliese, Via delle Arche gatvelėje. Ir niekam nė motais, ar šie personažai iš tikro egzistavo, ore tvyro meilė ir romantika. Taip, Verona tikrai galėtų paveržti meilės miesto titulą iš Paryžiaus. Verona taip pat garsėja Romos imperijos laikų palikimu (Arena di Verona (tai trečias pagal dydį romėnų amfiteatras pasaulyje, pastatytas prieš maždaug 2000 metų), Gavio arka, Borsari vartais, romėnišku teatru (Teatro Romano) ir daugybe romaninio bei gotikinio stiliaus bažnyčių.
img
Čilento pakrantė įsikūrusi pietinėje Salerno provincijos dalyje ir dar vadinama „žaliąja Kampanijos širdimi“. Nuo 1990 metų didžiąją pakrantės dalį užima Čilento ir Vallo di Diano nacionalinis parkas, kuris yra antras pagal dydį Italijoje. Čilentas garsėja ilgais smėlio paplūdimiais, kurių didžioji dalis turi Mėlynos vėliavos statusą, uolėtais peizažais, grotomis ir įlankomis. Manoma, kad kažkur čia ir yra sirenų sala iš epo „Odisėjas“, o pro šią vietą praplaukė argonautai ieškodami auksinių runų. Stebuklingieji Petrosos urvai slepia nepakartojamo grožio galerijas, laiptus, krioklius ir požemines upes, iki kurių galima nuplaukti valtimi. Šiems stulbinantiems dariniams jau daugiau nei 35 milijonai metų. Istorijos mylėtojus sudomins ikiistorinės neandertaliečių gyvenvietės kasinėjimai, antikinio graikų miesto Velijos griuvėsiai, graikiškos Pestumo tvirtovės, įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, Saracėnų gynybiniai bokštai, kartūzų vienuolynas Paduloje.
Čilento pakrantė

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku